ХТО МИ

Паулісти

Паулісти — це отці i брати чернечого згромадження „Товариство Святого Павла“. Наша місія: поширювати християнство серед усіх народів, проповідувати Євангеліє через засоби масової інформації. У цей спосіб наближаємо світ до Бога та наповнюємо християнським змістом культуру, в якій живе сучасна людина.

Засноване священиком Яковом Альберіоне 20 серпня 1914 р. у м. Альба (Італія) „Товариство Святого Павла“ і стало першим чернечим осередком великої „Родини Святого Павла“. Наше чернече згромадження євангелізує світ, використовуючи сучасні популярні та ефективні засоби масової інформації: друковані та аудіовізуальні видання, що поширюються інтернетом, радіо- і телеканалами. Наші публікації — це не звичайні витвори людської праці, а апостольські послання, сповнені Божої любові і правди.

Бути паулістом означає постійно жити з Ісусом у серці і поширювати його вчення під покровом Цариці апостолів, за прикладом святого Павла. Завдяки молитві і духовній праці ми стаємо новими людьми, апостолами, що готові поділитися набутими цінностями, любов’ю, відкриті до динамічного плину історії, що відбувається згідно з Божим задумом.

 

Отці паулісти у каплиці львівського монастиря в 2020р.

Харизма паулістів, так само, як і харизми інших чернечих згромаджень, – це дар Святого Духа для Церкви. У Товаристві Святого Павла кожна апостольська справа народжується з молитви, передусім на Святій Месі і адорації Пресвятого Таїнства. Уся Родина Святого Павла також неустанно молиться за апостольство засобів масової інформації. Це допомагає у виборі тем і їх опрацюванні, які, згідно з Божою волею, покликані змінювати життя людей. Таким чином, плоди праці паулістів повинні ставати каналами благодаті, які Господь використовує для спасіння всього людства.

Доказом результативності такого апостольства стають свідчення багатьох осіб, які, завдяки, здавалося б, непомітним засобам, наблизилися до Бога. Отож, туди, куди не може дістатися священик чи проповідник, дістається живе Боже Слово, передане у різноманітних формах.

Не можна не помітити, що сьогодні у засобах масової інформації Христа і Церкву часто висміюють, ображають, принижують… Мільйони екземплярів поширюють ці знущання та помилки. Усе це мобілізує апостола, щоб ті ж самі засоби використати для добра і за допомогою молитви, праці та святості життя винагороджувати Богові за завдані образи.

Блаженний Яків Альберіоне прагнув, щоб його духовні сини і дочки передусім вдосконалювалися у любові, оскільки лише святий апостол може давати святі плоди свого служіння. Це шлях пізнання і наслідування Христа, який є Дорогою, Правдою і Життям. Пауліст, наслідуючи Апостола Павла, який писав: „Живу вже не я, а живе Христос у мені” (Га 2, 20), зосереджується на формуванні особистої святості, будуючи свої думки, прагнення та почуття на зразок думок, прагнень і почуттів Ісуса Христа, Божественного Вчителя.

Отець-засновник

Яків Альберіоне народився 4 квітня 1884 р. у м. Сан Лоренцо Фоссано (Італія). З наймолодших літ він хотів стати священиком. У жовтні 1900 р. Яків вступив у духовну семінарію м. Альба. 1 січня 1901 р. під час нічної адорації Пресвятої Євхаристії, він отримав від Бога осяяння, яке стало визначальним для його майбутнього, пробудивши в ньому нездоланне прагнення зробити щось добре для людей. 29 червня 1907 р. він був висвячений на священика єпископом м. Альба Йосипом Франциском Ре, а у 1908 р. отримав ступінь кандидата теологічних наук на Папському богословському факультеті у Генуї.

20 серпня 1914 р. у м. Альба о. Яків Альберіоне благословив приміщення, у якому розпочала свою діяльність „Друкарська школа малого робітника“. Таким чином було закладено підвалини майбутнього „Товариства Святого Павла“. Протягом наступних років зусиллями о. Альберіоне „Родина Святого Павла“ поповнювалася новими чернечими згромадженнями та інститутами.

Генеральний капітул „Товариства Святого Павла“ 4 квітня 1957 р. обрав о. Якова Альберіоне першим генеральним настоятелем чернечого згромадження паулістів. У 1962 р. він брав участь у засіданнях II Ватиканського собору. 28 червня 1969 р. папа Павло VI нагородив о. Якова Альберіоне орденом „Pro Ecclesia et Pontifice“ („Для Церкви і Папи“).

Помер о. Яків Альберіоне у Римі 26 листопада 1971 р. Йому було 87 років. Перед смертю його відвідав папа Павло VI і благословив на останню дорогу до вічної вітчизни. Засновник „Товариства Святого Павла“ похований у каплиці під Санктуарієм Цариці апостолів у Римі. 27 квітня 2003 р. папа Іван Павло ІІ оголосив засновника „Товариства Святого Павла“ блаженним Католицької церкви.

 

 Отець Яків Альберіоне підчас створення фільму

Наша родина

Усе почалося у новорічну ніч 1 січня 1901 р. Шістнадцятирічний Яків Альберіоне, який брав участь у новорічній Святій літургії у катедрі у м. Альба, зупинився для адоації Ісуса у Пресвятій Євхаристії. Під час адорації він відчув особливе осяяння і гостру потребу присвятити себе служінню Церкві і людям XX століття.

Розум Якова осяяло живе світло, що походило з Євхаристії. Він поставив собі за мету сприяти тому, щоб новому XX столітті світ наново пізнав Ісуса Христа, щоб нові апостоли прислужилися зціленню суспільства, школи, сім’ї, законодавства, літератури, преси, звичаїв. Досягти цієї мети можна, лише згуртувавши навколо себе сповнених місіонерської відданості однодумців, застосовуючи для проповідування Євангелія, протиставляючи поганій пресі — добру, поганим організаціям — організації, що мають на меті поширення добра. І лише тоді Христос переможе, а християнська цивілізація розвиватиметься. Та ніч назавжди залишилася у серці шістнадцятирічного Якова. З цього моменту думка про власну особливу місію у Церкві стала рушійною в його навчанні, молитві, формуванні свідомості і цілому житті.

У 1914—1959 рр. о. Яків Альберіоне заснував „Родину Святого Павла“, до якої входять п’ять чернечих згромаджень: „Товариство Святого Павла“, „Дочки Святого Павла“, „Сестри Учениці Божественного Вчителя”, „Сестри Ісуса Доброго Пастиря“, „Інститут Цариці Апостолів у справі покликань“, — та ще чотири інститути: „Інститут Ісуса Священика“ (для єпархіальних священиків), „Інститут Благовіщення Пресвятої Діві Марії“ (для жінок), „Інститут Архангела Гавриїла“ (для чоловіків), „Інститут Святої Родини“ (для подружжів). У „Родину Святого Павла“ входить також товариство віруючих мирян під назвою „Спілка помічників паулістів“.

Родинa Святого Павла в Україні:  

Сестри Учениці Божественного Вчителя, 29010 м. Хмельницький, вул. Трудова 86/1; тел. 0982165814

Отці Паулісти, 79014, м. Львів; вул. Кутова, 5

 

Сестри Учениці Божественного Вчителя та отці Паулісти